Okolie

Hostia ktorí navštívia Liptov majú množstvo možností ako príjemne stráviť dovolenku. Liptov svojou ideálnou polohou poskytuje priestor pre letné aj zimné športy či vychádzky do prírody. Vila pri Váhu svojím charakterom vyhovuje aj rodičom s deťmi. Hostia majú na výber z viacerých lyžiarskych stredísk (SkiPark Ružomberok - Malinô Brdo (10 km), Chopok - Jasná (31 km), Žiar (28 km), kratšie vleky nájdete v obciach Ľubochňa (21 km), Kalameny (2 km), Lúčky (3 km), Turík (3 km), Liptovské Revúce (32 km), ...).

SkiPark Ružomberok
Termálne kúpalisko Bešeňová

V letných aj zimných mesiacoch možno využiť termálne kúpaliská Termal Park Bešeňová (2 km), kúpele Lúčky (2 km), Aqua Park Tatralandia (15 km) ako aj bazén priamo pri penzióne. V letných mesiacoch je možné navštíviť aj kúpalisko v Liptovskom Jáne. Okolité hory lákajú na dlhé prechádzky (Prosiecka, Kvačianska a Lúčanská dolina a mnoho iných) či vysokohorské túry. Liptovská Mara láka vyznavačov vodných športov, no na svoje si prídu aj turisti plaviaci sa po jej hladine na výletnej lodi.

Liptov je bohatý na krasové útvary s množstvom jaskýň (Demänovská jaskyňa Slobody, Važecká jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa). Milovníci kultúry a ľudovej architektúry môžu obdivovať mnohé pamiatky: Vlkolínec, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, osadu Podšíp, Liptovské Múzeum v Ružomberku, či archeologické múzeum Havránok. V okolí je i množstvo historických hradov, zámkov a kostolov. Ochotní domáci Vás rádi oboznámia s krásami Liptova a otváracími dobami jednotlivých zariadení, prípadne Vám poskytnú aj sprievod.

Vlkolínec
Vila pri Váhu, Liptovská Teplá 51, 034 83, Slovakia
info@vilaprivahu.sk - www.vilaprivahu.sk
webdizajn INTELI.SK - foto Bohuslav Bereznanin